Çiftçi Gurme Hakkında

Çiftçi Gurme; lezzetli, doğal ve sağlıklı olanın peşinden gitme tutkumuzdan doğdu.

Bizi her zaman çok heyecanlandıran bu tutkumuzun peşinde; kimi zaman Kaz Dağlarının bakir topraklarında mis gibi kokan bir zeytinyağını, kimi zaman Çanakkale’de  tadı hala damaklarımızda kalan bir domates sosunu, kimi zaman da Bozcaada’nın üzümlerinden yapılmış gizli bir tarifi dost sofrasında uzun uzun konuşan, her birimiz, kendi alanında birçok başarıya imza atmış, doğaya özlem duyan, lezzet tutkunu gezgin iş insanlarıyız.

Ülkemizin temiz kalmış topraklarında yetişen sebzenin, meyvenin, etin, sütün; en iyisini, en lezzetlisini, en doğalını keşfedip yemekten ve yedirmekten mutlu olduğumuzu fark ettiğimizde, gizli kalmış, az bilinen ya da hiç keşfedilmemiş lezzetleri bulup çıkarmak, en sevdiğimiz tatları birbirimizle ve sevdiklerimizle paylaşmak üzere yola çıktık.

Öğrenmenin ve gelişimin sürekli olduğuna inanıyoruz.

Temiz havası ile nam salmış Kaz Dağları başta olmak üzere, ekosistemimizin sahibi ve yönetim hakkını elinde bulundurduğu çiftliklerimizde, bahçelerimizde, bağlarımızda ve tarlalarımızda, doğal  tarımı teknoloji ile bütünleştirerek sunuyoruz.  Bölgemizin lider, doğal ve temiz gıda üreticilerinden olan iş ortağımız,  Çanakkale Bayramiç Değişim Kooperatifi”nin atalık tohumları” ile permakültürel /sürdürülebilir tarımı destekliyor ve bu sayede yüksek kalitedeki ürünlerimizin lezzetlerini geçmişten geleceğe taşıyoruz.

Bu stratejik iş birlikleri ile her geçen gün güçlenerek; sizlere en lezzetli, en sağlıklı ve en doğal ürünleri ulaştırmak gayesiyle ürünlerimizi ve üretim süreçlerimizi Ar-Ge faaliyetlerimizle destekleyerek geliştiriyoruz.

Özetle Çiftçi Gurme;

Ürün güvenliğine ve Foodtech şirketi olarak Ar-Ge faaliyetlerine önem veren, standardizasyon odaklı süreç yönetimi yapan, hijyenik koşullarda ambalajlama ile «Lezzet Garantisi» veren, "iyi tarım" , "organik"  ve "gurme" kelimelerini harmonize ederek, İstanbul ve İzmir gibi büyük metropollerde yaşayan ve ne yediğine önem verenlerin özlenen, sağlıklı lezzetlere düzenli erişimlerini hedefleyen yeni nesil "Gurme Lezzetler Platformu"dur.

Düşüncelerinizi, duygularınızı, sorularınızı ve yorumlarınızı her zaman duymak ve geleceğimizi sizlerin görüş ve önerileri ile şekillendirmek isteriz. Kıymetli yorum ve önerileriniz, gelişim sürecimizde bize ışık olacaktır.

Sevgilerimizle,

Çiftçi Gurme Ailesi

BİZ KİMİZ

Orçun Murat Özalp

- Kurucu Ortak -

Bilkent üniversitesi bilgisayar teknolojileri ve bilişim sistemleri bölümü ardından Sybase Türkiye/ Profesyonel hizmetler, Koç Sistem / Çözüm ve iş geliştirme, Siemens IT / Pazarlama ve iş geliştirme ve Turkcell gelişen servislerden sorumlu yöneticilik deneyimleri ardından 2015 yılında kurucu ortağı olduğu Bulutistan, 2020 yılında Türkiye’nin teknoloji alanında en hızlı büyüyen şirketi ödülüne layık görüldü. Teknoloji şirketlerindeki hisselerini 2021 yılında başlayarak Sabancı Holding’e  devretme kararı alan Orçun M. Özalp paralelde sürdürdüğü Tarım Teknolojileri, Permakültürel Tarım ve Gastronomik Ürünler alanındaki bir grup seri yatırımları ile geleceğini bu alanda şekillendirmenin heyecanını yaşıyor 

Onur Karacalı

- Kurucu Ortak -

İzmir doğumlu ve Türk Sanayine uzun yıllar hizmet etmiş bir ailenin 3. nesil üyesidir. İşletme lisans eğitimi ile birlikte otomasyon yazılımları merakı ile başlayan endüstriyel yolculuğunda gelişimini sağlayarak aile şirketinin otomasyon projelerini yönetmiş ve uzun yıllar bu misyonun sahibi olmuştur. Eş zamanlı olarak 2006 yılında ticari hayata geçiş yaparak endüstriyel bilişim teknolojileri kanalında Türkiye genelindeki muhtelif projelerin entegratörlüğünü üstlenmiştir. Eğitim ve gıda sektörlerinde bulunan yatırımları paralelinde 2022 yılında iş ortakları ile tarım teknolojileri alanında yollarını birleştiren Onur Karacalı, permakültürel tarım ve gastronomi yolculuğunda da başarı sağlamayı hedefliyor